przewodnik tatrzański ski alpinizmTurystyka narciarska ma swoje początki już na początku XX w. To właśnie wtedy narciarstwo polegało na wchodzeniu na szczyty i dopiero zjeździe w dół.
Ta forma spędzania czasu na śniegu jest coraz to bardziej popularna.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom organizujemy wycieczki ski turowe zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy pod okiem wykwalifikowanych przewodników tatrzańskich.
Dodatkową atrakcja jest podstawowe szkolenie z lawinoznawstwa – czyli wiedzy o lawinach sposobie ich unikania, oceny zagrożenia oraz metod poszukiwania osób zasypanych zza pomocą podstawowego zestawu lawinowego tzn: detektora lawinowego- sondy i łopaty.

Wycieczka na nartach – dla początkujących

Wyjście z Kuźnic i podejście na nartach z fokami przez Kalatówki na Halę Kondratową tam wykład z zakresu lawinoznawstwa oraz zapoznanie się z zestawem lawinowym. Potem zajęcia w terenie i powrót do Kuźnic – czyli zjazd na nartach. Czas wycieczki około 5-6 godz,

Wycieczka dla średnio zaawansowanych

Wyjście z Kuźnic i przejście na nartach z fokami na Halę Gąsienicową. Tam zajęcia jw. Po nich przejscie na Kasprowy Wierch i zjazd do Kuźnic. ( Jeśli tylko pozwolą na to warunki śniegowe.)

-Wyjście z Wierch Porońca i przejście na nartach z fokami na Rusinowa Polanę następnie podejście na Gęsią Szyję i zjazd terenowy na Rówień Waksmundzką. Zajęcia z lawinoznawstwa. Po nich przejscie na Psią trawkę i do brzezin bądź powrót na rubinową Polanę i Wierch Porońca.
Czas wycieczek 6-8 godz

Wycieczki dla zaawansowanych narciarzy.

- Wyjście z Siwej Polany do Dol. Chochołowskiej Tam krótkie zajęcia z lawinoznawstwa a następnie wejście na Grzesia , Stąd albo powrót na Chochołowską bądź też ( w razie dobrych warunków przejście na Rakoń i zjazd do Doliny Chochołowskiej – powrót na Siwą Polanę
Czas wycieczki – 8-11 godz.

- Wyjście z Łysej Polany i przez Roztokę wejście na nartach do Doliny 5 stawów polskich
Po drodze informacje z lawinoznawstwa . W dolinie zajęcia z poszukiwania zasypanych.
Po nich powrót do wodogrzmotów Mickiewicza i na Łysą Polanę. ( uwaga!!!! wycieczka możliwa tylko przy niskim stopniu zagrożenia lawinowego i dobrych warunkach śniegowych) wymagana umiejętność dobrej jazdy na nartach.

Wycieczki dla bardzo zaawansowanych narciarzy

_ wyjście z Kuźnic na Halę Gąsienicową – Potem na Zawrat – z Zawrotu do Doliny Pięciu Stawów Polskich stąd zjazd do Wodogrzmotów i do Palenicy Białczańskiej maks 4 osoby

Wyjście z Kuźnic i podejście na nartach z fokami przez Kalatówki na Halę Kondratową tam wykład z zakresu lawinoznawstwa oraz zapoznanie się z zestawem lawinowym. Potem zajęcia w wyjście na Przełęcz Kondracką i następnie przez Czerwone Wierchu do Doliny Kościeliskiej i Kir maks 6-osób
Czasy wycieczek 9-11 godz.

Wymagania – uczestnik powinien posiadać odpowiedni ubiór najlepiej min trzy warstwy, rękawice, kask, czapka, gogle, latarka, plecak. W wypadku wycieczek dla bardzo zaawansowanych uprząż czekan raki

Koszt wypożyczenia sprzętu na jednego uczestnika

zestaw – narty, foki, kijki buty – cena za jeden dzień około 80 zł
zestaw lawinowy – detektor, sonda łopata – 80 zł( przy wycieczkach dla średnio i zaawansowanych każdy z uczestników musi mieć taki zestaw.
W przypadku wycieczki dla początkujących na grupę może być tylko kilka ( 3-5) zestawów lawinowych dla zademonstrowania ich działania.)

Na jednego przewodnika może maksymalnie przypadać około 5-8 ludzi.

O MNIE

przewodnik tatrzańskiWitam Państwa!

Nazywam się Zdzisław Chmiel. Jestem licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim II klasy. Tatry są moją pasją. Pozwólcie Państwo, że się nią z Wami podzielę. Zobaczcie Tatry jakich nie znacie.

Proponuję państwu wycieczki zbiorowe i indywidualne a także wspinaczkę. Zimą ski-alpinizm. Nie tylko Tatry Polskie i Słowackie - ale także zwiedzanie Podtatrza, Słowackiego Raju, słowackich zamków i jaskiń.

Podczas wspólnej wyprawy podzielę się z Państwem swoją wiedzą i pasją, postaram się przybliżyć nie tylko piękno, topografię, i przyrodę Tatr ale również historię, folklor i koloryt Podhala, Pienin czy słowackiej Fatry.

W górach zawsze i bezwzględnie ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego trasy wycieczek zawsze są dostosowane do aktualnych warunków, możliwości grupy. Zawsze mam przy sobie apteczkę, oraz niezbędny sprzęt asekuracyjny.

Zapraszam. Pokochajcie Tatry tak jak ja!